ECOdate s.r.o.
Klášterecká 964
432 01 Kadaň

Tel.: 474 334 468
Hot-line: 474 334 531

MS SQL 2012 express edice

Jaké limity má SQL 2012 express

Helios Orange lze za určitých omezení provozovat na express edici MS SQL 2012. Podle našich zkušeností je do počtu 5 uživatelů tato verze MS SQL použitelná u menší firmy cca 2 roky. U monoinstalací případně i déle.

Z níže uvedených omezení, je dobré zmínit limit omezení výkonu a využitelnosti operační paměti RAM. V případě že máte nenáročnou aplikaci, pak vám SQL Server v Express edici stačí. Problém je, pokud k aplikaci má přistupovat více uživatelů v jednom okamžiku. Stačí třeba jen pět uživatelů a generování reportu o několika desítkách stran a již limit výkonu databáze pocítíte na vlastní kůži, protože tímto limitem nestíhá SQL Server Express obsluhovat více uživatelů pokud má zobrazovat reporty o desítkách stran.
Další brzdou výkonu Express edice je limit využití pouze 1 GB RAM na instanci. Ten se dá případně obejít využitím více instancí, ale není možné tak řešit všechny problémy.
Dále je stále třeba pamatovat na to, že kapacita databáze není nekonečná a i 10 GB se časem může zaplnit.
Závěr tedy je takový, že pokud vaše řešení využívá menší objem dat pro cca 1 až 5 uživatele, pak je SQL Server Express ideální, pokud se však jedná o větší množství dat a vaše řešení má generovat různé výstupy o desítkách stran pro více než 5 uživatelů současně, pak je vhodné zvážit komerční edici SQL Server.
Zajímavé je že i Express edici SQL Server 2012 je možné provozovat na Windows Server Core.

Maximum výpočetního výkonu použitý jednou instancí (SQL Server Database Engine) 1 fyzický procesor, nebo 4 jádra
Maximum využitelné paměti (na instanci SQL Server Database Engine) 1 GB RAM
Maximální velikost relační databáze 10 GB
Podpora Windows Server Core ANO
Podpora více instancí 50